Daha sade bir yatak odası için ipuçları

Yatak odası özel bir alandır. kişinizi dinginlik içerisinde yorgunluğunuz attığı bir yerdir. uzun ve yorucu bir günün sonunda kendinizi yatak odasına atıp göz yormadan dinlenebilmeniz için dekorasyon oldukça önemlidir. dekorasyonda daima huzur verici öğeler kullanılmalıdır.

Günümüzde belki yatak odalarının küçük olması sebebiyle hem giyinmek hem de bireysel işler için yeterli alan olmadığından bu pek mümkün olmayabilir. ancak doğru yapılan bir dekorasyon ile uyku ve dinlenme kalitenizi ar

ttırabilirsiniz. bunun için daha sade bir yatak odası tasarımı tercih etmelisiniz

peki nasıl hem sade hem kullanışlı hemde göze hitap edecek şekilde tasarlanabilir?

Zemin döşemesi ilk noktadır. pratik ve kullanışlı olmalıdır. aslında koyu renk tercih edilerek dingin bir ortam oluşturulmaya başlanabilir ancak çok daha fazla temizlik ve bakım gerektirecektir. açık renk zemin ise ışığı yansıtabildiği için ortam fazla aydınlık olacak ve gözü yoracaktır. bu sebeple en uygun renk orta tonlar olacaktır. koyu gri bir zemin hem ışık yansımaasını hem de temizlik pratikliğini koruyabilir.

Yatak odasını sadeleştirmek demek kullanışsız olacak anlamında değildir.

Odanızda makyaj gibi işlemler için kullandığınız makyaj masasının bulunduğu duvara duvar kağıdı döşeyerek havasını değiştirebiilirsiniz.

Sade bir yatak odası için doğal ürünler tercih edilmelidir. ahşap, pamuk ve yün malzemeler ile döşenip tasarlanan odalar size kaliteli bir uyku ve dinlenme olarak geri dönecektir.