Banyo dekorasyon fikir ve örnekleri

Çevrenizde sürekli gördüğünüz tek düze banyo dekorasyonlarından sıkıldıysanız bu yazımız tam size göre! Banyo bir evin hem ortak hem de özel alanı. Aslında evin diğer alanlarını dekore ederken bir bütün olduğunu ve banyoyu pas geçmemeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Banyoda kullanılan malzemeler ve aksesuarlar ile banyonuzun havasını değiştirebilir aynı zamanda daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Günümüzde artık zamanla banyolara ayrılan alan küçülmekte. Bu sebeple alınan dolaplar alana oturmuyor veya hareket edecek alan kalmıyor. Bu sebeple küvet yerine duşakabin, dolaplar yerine ahşap raflar kullanabilirsiniz. Büyük aynalar ile daha ferah alan oluşturmanız kolaylaşacaktır. Banyodaki küçük ahşap dokunuşlar ile sandığınızdan farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Banyodaki en büyük sıkıntılar bir tanesi de çok fazla ufak tefek eşyaların olması ve bunları koyacak alan olmamasıdır. Bu sebeple her alan değerlendirilmelidir. Makina üzeri dolaplar, kapı arkası raflar gibi tüm alanları kullanarak bunu aşabilirsiniz. Dolabınızın kapağını aynalı tasarlayarak hem ayna hem de dolap olarak hem yerden kazanıp hem düzenli ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.